Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Historia

Dom Sąsiedzki w Nowym Porcie to centrum społecznościowe, które powstało z inicjatywy Marcina Bildziuka w 2010 roku. Prowadzone jest przez Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki. Działalność Domu Sąsiedzkiego współfinansowana jest ze środków Miasta Gdańska i Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki. Od 2009 roku angażujemy się w proces rewitalizacji społecznej Nowego Portu. Pracujemy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, spotykają się u nas osoby w wieku senioralnym oraz osoby niepełnosprawne.

 

Wspieramy lokalne inicjatywy i jesteśmy otwarci na pomysły wychodzące od mieszkańców w miarę naszych możliwości. Wzmacniamy liderów społeczności lokalnej, którzy w naszych murach są inicjatorami wielu wydarzeń skierowanych do mieszkańców Nowego Portu. Współpracujemy z licznymi organizacjami i instytucjami.

 

Jesteśmy członkiem Paktu dla Nowego Portu, który od wielu lat organizuje liczne wydarzenia m.in. Dni Nowego Portu . Dzięki tej współpracy oferujemy mieszkańcom szeroką ofertę warsztatów artystycznych, spotkań, wystaw, koncertów i innych form spędzania wolnego czasu. W pomieszczeniach Domu Sąsiedzkiego spotyka się: grupa Kufer Sztuki zajmująca się rękodziełem artystycznym, Klub Seniora Delfin oraz inne inicjatywy.

Data dodania: 2018-08-22 16:08:53
Data edycji: 2021-12-12 01:35:22
Ilość wyświetleń: 1523
Bądź z nami
Aktualności i informacje